Airijos Klajokliai

2014, January 5

Autorė: Irena Baker

Airijos klajokliai – įdomi etninė airiškos kilmės grupė, turinti savitas tradicijas. Dėl gyvenimo būdo ir kiek kitokio moralės kodekso žmonės juos vertina prieštaringai. Daugelį stebina jų išvaizda ar daugybė mums neįprastų kasdieninio gyvenimo atributų. Vos susipažinę mes galime suprasti, kad ši bendruomenė laisva, nesuvaldoma ir tuo pačiu labai santūri. Visi jie mielai pozuoja, o jų akyse ir povyzose atsispindi laisvė ir pasididžiavimas.

Bendraujant kai kurie iš  jų pasidalino ne viena įspūdinga istorija. Airijos klajoklių pora prasitarė, kad vienoje iš fotografijų užfiksuota maža mergaitė, pasipuošusi baltais, prabangiais kailinukais gimė tiesiog čia – viename iš karavanų, o jų laidojimo ceremonijos tarsi Elvio Presley laidotuvės. Dar iki šiol kvapą gniaužia kadaise matyta balta karieta, nuostabūs didingai kaklus išrietę balti žirgai su kukardomis ant galvų, virtinė nenusakomo dydžio vainikų ir gatvėje sustabdytas eismas.

Atrodo, kad svarbiausia jiems užtikrintumas, išmintis ir bendruomenės pripažinimas. Šie žmonės yra daug daugiau nei visuomenėje įsikūnijęs airių klajoklio stereotipas.

Šioje serijoje mes visi turime galimybę pamatyti Airijos klajoklių bendruomenę iš kiek arčiau.