Amerika

2017, February 7


Autorius: Algirdas Bakas
Autoriaus Instagram paskyra instagram.com/bakaspictures/

Nėra vieno tikslaus būdo apibūdinti Amerikai, bet ją pažįstame kiekvienas. Ji mūsų kasdienybė – filmai, televizija ar bet kokia kita medijų produkcija, kuri veda į vakarų civilizacijos viršūnę – Ameriką. Po keturių metų gyvenimo Kinijoje, vedamas vakarietiško wow ilgesio, nusprendžiau ir aš pažinti bei pamatyti savąją Ameriką.

Pastaroji, tai daugiau nei du mėnesius trukusi kelionė senu Suzuki 250 motociklu. Todėl noriu, kad žiūrovas į šią fotografijų seriją taip pat pažvelgtų, kaip į galimybę dar vienai kelionei po Ameriką. Noriu, kad jis savo pasakojimą apie Ameriką papildytų manuoju, juk kiekvienas ją pažįstame iš savo fantazijų pasaulio.

Šioje kelionėje, kaip ir visoje kūryboje, man svarbiausias santykio ieškojimas. Kūryba – ne monologas, tai nuolatinis dialogo siekimas, nes nei viena nuotrauka neatsiranda be pokalbio, kaip ir nei viena scena – be istorijos. Nesiekiu įsiterpti į kieno nors intymiąją buitį, tačiau man svarbu priartėti prie žmogaus ir vietos istorijos. Manau, jog pavyko užfiksuoti tą tipišką, lėtą ir šiltą niekur neskubančio amerikiečio portretą. Amerikos didumo įspūdį siekiau sutiprinti skirtingais portretais: įsimylėjėliai ir atsikyrėliai, paplūdimiai ir mokyklos autobusų parkas. Gali pasirodyti, jog žmonės net nėra kadre, jog jie tik įsiterpia į peizažą. Pastarajame dažnai ypatingą vietą užima amerikiečių mylimi ir prižiūrimi automobiliai. Šis regiono vizualinis ženklas nukonkuruoja net kaubojaus skrybelę ar žvaigždėtąją vėliavą. Galingi varikliai ir grakštūs senoviniai kėbulai turi savąją vietą Amerikos istorijoje.

Galiu planuoti, tačiau niekuomet nežinau, ko imsiuos pasibaigus vienam ar kitam projektui. Kol nepadėjau kameros į šalį, tol mano kūrybinis procesas, kaip ir Amerikos fotografijų serija, yra neturintis pabaigos. Šį kartą tai buvo krūmais užaugę karkasai, milžiniški kėbulai ir nepaprastai paprasti žmonės.

Tags: , , , , , , , , ,