ABOUT US

Fotodokumentikos platformos/žurnalo idėją brandinome beveik metus prieš ją sukuriant 2012 metais. Mūsų polinkis į fotografijos žanrą – dokumentiką – sukūrė poreikį semtis žinių apie pasakojimų vaizdais subtilybes, kad galėtume kurti fotografijų ciklus, sugebėtume savo požiūrį viena ar kita tema sklandžiai atvaizduoti nuotraukų serijose. Kaupdami patirį ir tobulindami savo pasakojimus suvokėme, kaip kartais svarbu tinkamu metu gauti patarimų ir kritikos tiek temų paieškoje (o gal labiau jų išgryninime), tiek bandant tiksliau perteikti fotoistorijos nuotaiką dėliojant nuotraukų sekas ar net rašant tekstus. Visa tai yra darbas, reikalaujantis susikaupimo, analizės, informacijos paieškos ir asmeninių savybių – savikritikos, kantrybės – ugdymo. Todėl savalaikė pagalba ir tinkamas kuravimas gali padėti sėkmingai užbaigti istoriją ir nenuklysti.

Ne mažiau svarbi priežastis ta, kad Lietuvoje neturime platformos, kuri leistų visiems norintiems išbandyti jėgas puoselėjant gal ir ne pačią populiariausią iš fotografijos sričių – fotodokumentiką. Norime, kad fotografas sulauktų konstruktyvios kritikos, patarimų ar tiesiog palaikymo tuomet, kai jo labiausiai reikia. Žinodami, kiek laiko ir energijos reikalauja fotoistorijos ar fotoserijos kūrimas, nusprendėme sukurti tokią platformą patys. Norime kitiems padėti savo jėgomis arba surasti fotografijoje patyrusį kuratorių, kuris pagelbėtų autoriui siekiant sėkmingai užbaigti darbą, nenukrypti nuo temos ir neeikvoti entuziazmo bereikšmiams dalykams. Su džiaugsmu tokį darbą publikuosime!

Nepažadame, kad bus lengva, nes siekiame kokybės. Norime, kad žurnalo skaitytojai atrastų įdomių temų, galbūt netikėto požiūrio į gerai žinomą situaciją ir būtų palepinti techniškai kokybiškais vaizdais, įdomia siužeto linija ar subtiliu serijos sąskambiu.

Tikime, kad fotodokumentika yra puikus būdas kurti ilgaamžę, intriguojančią fotografiją. Ją papildantys tekstai ar video medžiaga – tai galimybė sustiprinti žiūrovo emocijas. Jos skatina į aplinką pažvelgti giliau, skatina atrasti įdomių temų ar tiesiog pamąstyti tuomet, kai neįgudusi akis šių temų nepastebi. Isorijos neprivalo būti šokiruojančios ar radikaliai keičiančios požiūrį į nagrinėjamą temą. Ieškodami paprastų ir neįmantrių dalykų, juos analizuodami, visada galime atrasti klodus povandeninių srovių, nešančių link gilesnių, fundamentalesnių vertybių paieškos. Štai todėl tikime, kad ši platforma dokumentikos fotografams bus naudinga ne tik asmeniškai, bet ir paskatins įamžinti vertingas šių dienų akimirkas ateičiai.

Pagarbiai

Tadas Kazakevičius ir Darius Chmieliauskas