F(L)IGHT

2017, August 25


Autorius: Deividas Buivydas

Bostonas – nedidelis miestas Jungtinėje Karalystėje, Linkolnšyro grafystėje. Kai 2004 m. tokios šalys kaip Lenkija, Lietuva ir Latvija įstojo į Europos sąjungą, Bostonas tapo gana populiari vieta ekonominiam imigrantui dėl išplėtoto žėmės ūkio ir maisto pramonės. Anglų kalbos mokėjimas nėra būtinas – darbo vietuose dažniausiai gali susikalbėti lietuviškai arba rusiškai, o ir pačiame miestelyje imigrantų verslai klesti. Begalės rytų Europos maisto parduotuvių, kirpyklų, kepyklėlių bei visa kita, ką galėtum rasti ir Lietuvoje. Tad daugeliui nėra būtinybės arba sukurtos terpės tobulinti ar naudoti anglų kalbą, o miestelyje yra stipriai jaučiama segregacija, čia egzistuoja bendruomenė bendruomenėje. 2016 m. birželį vyko referendumas, kuriame Britanijos piliečiai balsavo dėl pasilikimo Europos sąjungoje. Šiandien Bostonas yra vadinamas “Brexit’o veidu” todėl, kad miestelyje balsavusių palikti ES buvo didžiausias skaičius visoje Jungtinėje Karalystėje – 75.6 %

Per du metus, kuriuos praleidau studijuodamas ir dirbdamas turėjau galimybę stebėti Bostono žmones ir jų gyvenimą. Būdamas čia mokiausi koledže, o laisvu laiku dirbdavau fotografu naktiniuose miestelio klubuose, kuriuose didžioji dalis lankytojų imigrantai.

Bostoną pradėjau fotografuoti iš neapykantos šiai vietai, kai grįždavau iš Londono čia aplankyti savo mamos. Įamžinti miestą ir jo žmones pradėjau 2016 m. pavasarį, dar prieš referendumą, po kurio Bostonas atkreipė žiniasklaidos dėmesį dėl savo euroskeptiškumo. Jaučiau, kad visa situacija yra rodoma labai vienpusiškai, todėl nusprendžiau toliau fotografuoti šią vietą ir parodyti kelias situacijos perspektyvas. To pasekoje gimė projekto pavadinimas – F(L)IGHT. Pavadinime užkoduotos trys perspektyvos; flight (liet. skrydis) tai asmeninė perspektyva, mano išvykimas iš Lietuvos bei patyrimai, fight (liet. kova) atspindi vietinių perspektyvą, jų nepasitenkinimą dabartine situacija dėl emigrantų, bei miestelio pasikeitimų, visa tai matoma Brexit rezultatuose. Paskutinė perspektyva yra atvykėlių, light (liet. šviesa). Tai simbolis geresnio rytojaus, kurio atvyko ieškoti imigrantai iš rytų Europos.

Mano nuotraukose galima įžvelgti vienišumą, izoliaciją, atsiskyrimą, konfliktą tačiau taip pat ir viltį. Kai kuriose nuotraukose jaučiamas atstumas, žmonės nežino, kad yra fotografuojami, į juos yra žiūrima, kaip dažnai yra žiūrima į imigrantą. Kitose fotografijose aš bendradarbiauju su žmonėmis. Mes visi tampame aktoriais. Aš neslepiu savo fotoaparato, atkreipiu dėmesį į save ir išprovokuoju iš vietinių tokį žvilgsnį į mane, kuris taip dažnai palydi ten atvykusius gyventojus. Šis fotografinis sprendimas padeda man atkurti įtampą bei žvilgsnius kuriuos dažnas patiria ten.

Tags: , , , , ,