Kaip Grūdinamas Plienas

2012, November 22

Autorius: Tadas Kazakevičius

Susimąsčius apie boksą kiekvieno vaizduotėje iškyla šiurkštūs ir kiek žiauroki vaizdiniai. Šis sportas mums asocijuojasi su agresija, neapykanta, savęs bei kito asmens žalojimu. Kai per televizijos sporto kanalą ar arenoje žiūrime kovas, dažnai mus užvaldo instinktai ir gyvuliškas kraujo troškimas. Neretai varžybos tampa ir pasipelnymo būdu, lažybos čia gan dažnas reiškinys. Tačiau pradėję nuoširdžiai ir atidžiai domėtis šiuo sportu bei jį analizuoti, galime rasti, rodos, jam net nepriklausančių savybių. Visa tai, kas matoma plika akimi, – tik viršelis. Turinys kur kas spalvingesnis ir pozityvesnis, tam tikri dalykai čia įgauna visiškai naujas reikšmes ir simboliką.

Boksas – daugiau nei fizinė veikla ar tiesiog sportas. Klausantis žmogaus, kuriam boksas – jo meilė, supranti, kad kumštynės ringe kur kas subtilesnis ir sudėtingesnis dalykas. Tai jo kasdienė psichologija ir gyvenimo būdas. Tai minčių kontrolė ir vidinė pusiausvyra, ramybė ir, be abejonės, taktika. Ilgainiui jis sportininkui tampa šokiu, iš širdies kylančiais fizinio kūno judesiais.

All Stars klubas

All Stars bokso klubas – vieta, kurioje Londono miesto jaunuoliai mokomi ne tik bokso sporto subtilybių, bet ir gyvenimo būdo. Jau daugiau nei tris dešimtmečius – tai namai daugeliui jaunų nerimtstančių sielų. Ši vieta tapo jaunuolių užuovėja, kai ponas Isola Akay, tuomet atvykėlis iš Ganos, nusprendė, kad jo mokyklą lankyti pradėjusiam sūnui Tee Jay šiame mieste turi būti nors viena vieta, kur jis galėtų treniruotis. Lankyti kitus klubus pono Akay sūnui trukdė vis dar smarkus rasistinis 1980-ųjų Londono bokso klubų nusiteikimas prieš tamsiaodžius. Nors jo sūnaus jau nebėra tarp gyvųjų, ši idėja vis dar gyva pono Akay širdyje. Vedinas šio kilnaus tikslo jis klubui skiria visą savo laiką.
Klubo durys atviros kiekvieną dieną, nors dar visai neseniai jį ruošėsi uždaryti dėl lėšų stygiaus. Iš lankytojų surinktų mokesčių nepakanka klubui išlaikyti, todėl ponas Akay turi ieškoti papildomų finansavimo šaltinių. Dėl gausios vietinės bendruomenės pagalbos klubo veikla vis dar nenutrūksta. Šiame klube treniruotės jaunuoliams bei vaikams atsieina nebrangiai – kiekvienas turi galimybę siekti savo svajonės.
Pagrindinė All Stars bokso klubo idėja yra ne tik užauginti ir paruošti būsimus Jungtinės Karalystės boksininkus, bet ir išmokyti juos teisingo gyvenimo būdo, sulaikyti nuo gatvės gyvenimo ir apsaugoti nuo ten tykojančių negandų.
Tai fotoistorija apie šiuos jaunuolius, klubą ir ten dirbančius žmones. Istorija apie jų kasdienes treniruotes, prakaitą, ramybės sekundes, šypsenas ir skausmą, kurį jaunieji boksininkai pasiruošę patirti dėl šviesesnio ir ramesnio rytojaus.

Šis video tai nuotraukų galerija kuri įgarsinta fonu, girdimu treniruotės metu.

Tapkite mūsų draugais: www.facebook.com/fotoistorijos