2019, April 15
Autorius: Jonas Kulikauskas
Pirmą kartą fotografas žengia į Josemičio parką, kaip galbūt tai būtų darę ketvirtojo dešimtmečio fotografai dokumentalistai, kaip prioritetą pasirinkdamas ne jo gamtą, o žmones.
Carol McCusker, mokslų daktarė, fotografijos kuratorė, Harno meno muziejus
Nacionalinio parko tarnybos duomenimis, Josemičio parką kasmet aplanko daugiau nei keturi milijonai lankytojų, jiems talkina vietiniai reindžeriai, darbininkai ir savanoriai, paversdami Josemitį nuolat kintančiu metropoliu. „Pajutau įkvėpimą ištyrinėti šį „miestą“ ir perkelti savo gatvės fotografiją į natūralią gamtą“, – sako J. Kulikauskas. Per porą metų J. Kulikauskas apsilankė Josemityje devyniolika kartų. Savo projektą jis kūrė neperžengdamas oficialių parko ribų, neieškodamas jokių specialių privilegijų ar prieigos išimčių. Norėdamas geriau pajusti visą parko platybę jis ištyrinėjo daugybę lankomų vietų. Jo tikslas buvo užfiksuoti viską: klegančias minias, skubančias pasidaryti idealią asmenukę prie parko panoramos (Tunnel View), poreles, besibučiuojančias prie Ledyno rago (Glacier Point), ir šeimas, ieškančias gaivos prie Tenajos įlankos (Tenaya Creek). Raitas ant žirgo jis aplankė Veidrodinį ežerą (Mirror Lake), traukinuku apvažiavo Mariposos mišką (Mariposa Grove) ir leidosi slidinėti prie Barsukų perėjos (Badger Pass). Pėsčias jis nužygiavo septyniolikos mylių lankstą ir užkopė šešis šimtus pėdų plieniniais lynais iki Puskupolio (Half Dome) viršūnės.
Tags: analoginė fotografija, BW, Jonas Kulikauskas, Josemičio parkas, lankytojai, nacionalinis parkas, turizmas, USA, Yosemite, žmonės