Pelkės Derlius

2013, July 8

Autorius: Eugenijus Barzdžius

Apie 2002 metus, nusivylę ilga kelione į teisėtus kolektyvinius sodus miesto pakraštyje ar užmiestyje, pensininkų grupė įsteigė savarankiškai valdomą erdvę pelkėtose Šiaulių miesto ribose. Ši apie penkiolikos vyresnio amžiaus žmonių grupė užėmė žemės plotą, pastatė tvoras, iš nereikalingų medžiagų surentė pastatus, o kai kurie net iškasė sausinimo (drenažo) sistemą.

Kiekvieną pavasarį ir rudenį jie pasamdo traktorių suarti žemę po paskutinio nupjautų kopūstų derliaus arba prieš pat bulvių sodinimą.

Benamiai žmonės kartais nuniokoja pašiūres ar šiltnamius, bet pensininkai greitai atkuria juos iš nebereikalingų medžiagų, surandamų prie konteinerių ar atiduodamų kitų žmonių.

Kai kam toks darbas su žeme yra daržovių, uogų, vaisių šaltinis visam šaltajam sezonui. Užkonservuoti stiklainiai su savarankiškai raugintais produktais yra didžiulis priedas prie menkos valstybinės pensijos su kuria skrandžių užpildyti, deja, nepavyksta. Kitiems tai yra savotiška terapija… Pabėgti iš keturių buto sienų, išlaikyti turimą kontaktą su Žeme ar padėti su ja rasti ryšį naujai kartai.

Papildoma informacija:

Projektas laimėjo studento kategorijoje JAV konkurse PDN Photo Annual ir buvo suteikta Marty Forscher stipendija už indelį į humanistinę fotografiją:http://pdnphotoannual.com/gallery/2013/gallery.php?category=barzdzius.martyforscher

Daugiau autoriaus darbų rasite www.eugenijusb.com