Daugiavaikės šeimos kasdienybė

2012, December 5

Autorė: Ieva Budzeikaitė

Septyni vaikai. Du iš jų užsienyje. Tėvai Jūratė ir Kęstutis – alkoholikai, intensyviai ruošiantys savo vaikus dirbti ūkyje, bei Jūratės mama, vaikų senelė, akivaizdžiai pavargusi nuo aplinkos, kurioje gyvena, tačiau, matyt, vienintelė palaikanti tvarką namuose. Tai šeima, gyvenanti kaime, vos trisdešimt kilometrų nuo Lenkijos. Tėvai gauna paramą iš Europos Sąjungos. Neseniai nupirkti nauji baldai ir langai akivaizdžiai keičia jų gyvenimo kokybę, tačiau tik išoriškai – daiktai nekeičia situacijos šeimoje, nes santykiai ir ryšys paprastai kuriamas pačių iniciatyva. Higiena šiai šeimai, rodos, paskutinėje vietoje. Gyvulių išmatos kieme, smarvė namo viduje, purvini drabužiai, suvelti plaukai, tušti buteliai ir daiktai, netvarkingai besimėtantys kieme tai aiškiai atspindi.

Dvynukai Matas ir Ugnė – pagrindiniai šios istorijos herojai – pasirodė esą didžiausi optimistai. Vaikai smalsūs, darbštūs, pasididžiuodami rodė savo rankomis iš medžio pagamintus žaislus bei dalinosi savo svajonėmis ir ateities planais. Matas pasakojo, kad užaugęs norėtų būti ūkininku, priešingai nei jo vyresnioji sesuo Neringa, kuri tik ir laukia, kada galės greičiau palikti kaimą ir išvažiuoti mokytis. Mažoji Ugnė, Mato sesuo dvynė, tokių svajonių neturi. Birželio mėnesį, lakstydama po namus su vyresniojo brolio kuprine, ši naivi, gležna mergytė šviesiais, nuostabaus grožio garbanotais, neiššukuotais plaukais džiūgavo, kad jau kitais metais pradės eiti į pirmąją klasę.

Po metų sugrįžau į tą patį kaimą. Sutikau tik vaikų mamą Jūratę, tačiau pirmas vaizdas paliko man gilų ir puikų įspūdį – vos pažinau. Pasipuošusi, tvarkinga, su sijonu, sutvarkytais nudažytais plaukais ir tokia moteriška! Esu tikra, kad vaikams viskas gerai ir dabar jų kasdienybė kitokia.

Tapkite mūsų draugais: www.facebook.com/fotoistorijos