Šeima iš Eritrėjos

2014, March 4

Autorius: Saulius Žiūra

2007 m. šeima iš Eritrėjos atvyko į Lietuvą pabandyti įsitvirtinti naujam gyvenimui. Vyras Jemil, žmona Salam ir sūnus Aymen. Pradžioje  jie gyveno Rukloje, pabėgėlių stovykloje. Čia Jemil baigė metalo suvirintojo, pjaustytojo elektra ir dujomis kursus. Tada pirmą kartą ir teko juos fotografuoti.

Šeimai persikėlus į Vilnių Jemil įsidarbino prekybos centro „Senukai“ sandėlyje, o žmona dirbo naktinėje „McDonald’s“ pamainoje. Atvykusi į Lietuvą moteris nemokėjo ne tik lietuvių, bet ir anglų kalbos, tačiau nepraėjus nė dvejiems metams Salam jau kalbėjo abiem kalbomis.

Poros sūnus Aymen su didžiausiu džiaugsmu lankė lietuvišką vaikų darželį, tik berniukui buvo sunku priprasti prie mūsų šalies klimato, todėl šaltuoju metų laiku dažnai sirgo peršalimo ligomis.

2009 m. gegužės mėn. nusprendžiau sukurti šitos šeimos vienos dienos istoriją ir paprašiau,  kad leistų fiksuoti jų kasdienes akimirkas. Buvau  nustebintas, kaip  maloniai jie įsileido į savo namų gyvenimą.  Stebėjau, kaip jie džiugiai pasitinka dieną,  vyksta į darbą, vakare žaidžia su  vaiku, ruošia savo nacionalinius patiekalus, valgo rankomis, vėliau daro ypatingą, tris kartus  užplikomą kavą… Deja vėliau sužinojau, kad prarastas darbas ir sūnui netinkamas klimatas lėmė, kad ši šeima išvyko iš Lietuvos.